Monday, December 5, 2016

26.nov ST sessioon


https://youtu.be/GxWXiH_j7P4

 Esimese asjana kõndisin Heliodooriga lihtsalt käekõrval kaks ringi platsil, et ta saaks natuke oma asju mõelda ja end hakata treeningsessiooni sisse elama. Kõndisime ühe ringi ühele poole ning teise ringi suunaga teisele poole.
 Võtsin Heliodoori platsi keskele seisma ning kontrollisin, et tema raskus oleks kõigile neljale jalale ära jaotatud. Seejärel survestasin kapsoniga tema nina, et ta liiguks peaga surve eest ette-alla. Hobune vastas sellele väga hästi, seega sain kohe alustada külgpaindega. See oli veidi raskendatud, sest Heliodoor oli väga huvitatud ümbritsevast keskonnast. Palusin tal kaela paremale painutada, kuid ta liikus peaga hoopis surve poole ning tõstis pea ka üles, uudistades ümbritsevaid sündmusi. Lasin tal ringi vaadata ning ei hakanud kohe uuesti painet küsima. Ma ei taha oma hobuselt võtta ära õppimise rõõmu. Peagi sain uuesti hakata harjutust küsima, sest Heliodoor oli ise läinud ette-alla ning ootas kannatlikult minu märguandeid.
 Olles lõpetanud seisu pealt harjutuste tegemise, saime liikuda edasi järgmistele harjutustele. Esimesena tegime LFS'i paremale poole. Seistes palusin tal võtta paine paremale, seejärel liikusin tema õla juurde ning suunasin piitsa tema tagumiste jalgade poole, paludes tal hakata sammu kõndima.
 Minu tavaline trennikava näeb välja selline :

  1. Seistes ette-alla
  2. Painutamine seistes paremale ja vasakule
  3. 2-4 ringi LFS'i paremale (alustan keerulisema poolega)
  4. 2-4 ringi LFS'i vasakule
  5. 2-4 ringi LFS'i paremale kordel
  6. 2-4 ringi LFS'i vasakule kordel
  7. 2-4 ringi LFS'i paremale kordel (keerulisem pool veel kord)
  8. LFS sirgel trajektooril, edasi tagasi ühel pikal sirgel.
  9. Travers, hetkel ainult 3-4 sammu.

külgpaine vasakule
LFS vasakule
LFS traavis kordel paremale

LFS sammus kordel vasakule

LFS sammus kordel paremale

LFS vasakule

Travers

No comments:

Post a Comment