Thursday, June 8, 2017

Trennid 07.06

Eile oli esimene trenn Troniga Birgiti käe all. Keskendusime lihtsalt sellele, et Tron acceptiks suulist ning püsiks sirgena. Trenni lõpuks oli ta tagumik juba kuju muutnud sest ta kasutas õigeid lihaseid. Poiss oli väga tubli ja treenerile väga meeldis mu noorim poja.

Heljo võtsime siis järgmisena ette. Ta oli kahtlaselt rahulik kohe ning keskendus täielikult mulle. Alguses sõitsime ta hästi lahtiseks. Sellest nägime, et Heljol on esiraudu vaja, sest ta pisut hellitab esijalgu.
Harjutuseks tegime nii, et pika sirge tulen õlad sees, teen tagasipöörde ja küljendan rajale. (Küljendan!!!!) Õlad sees võtsime hästi rahuliku tempoga ja ma pidin teda üsna palju tagasi kolmele jäljele välimise ratsmega. Kontrollisin igat tema sammu, et ta kolmel jäljel hoida ja tasakaalustatult. Enne tagasipööret võtsin hobuse korraks otseks ja siis keerasin tagasi, säilitasin painde ning lükkasin välimise jala ja ratsmega ta raja poole. Esimesed korrad ei tulnud üldse välja, sest ta otsustas tuima näoga diagonaalis rajale minna. Viimased korrad ja hoidis mega hästi painet ning liikus aiaga paralleelselt rajale tagasi. Tegime harjutust mõlemale poole üsna võrdselt.
Järgmisena võtsime ette galopi. Pidin galopis ühel sirgel ta õlad sisse tooma. Paremale poole oli see ropult raske. Ma lihtsalt ei jaksanud sest Heljo oli nii kindel endas et tema seda ei tee. Kolme jälge ta sellel poolel ei jõudnudki. Teisest jalast oli tunduvalt lihtsam. Kolmes jäljes saime mitu sirget tehtud. Poja oli eile väga pai poiss😊
Lähiajal saab ta endale rauad, uued vaktsiinid ja vahepeal sai ta endale uue sööda.

No comments:

Post a Comment